Bästa trafikskolan i Sollentuna

Vi stävar efter att vara den bästa trafikskolan i Sollentuna där vi vill erbjuda dig det absolut bästa, både i form av körkortsutbildningar i toppklass såväl som erfarna och engagerade körlärare som tar dig hela vägen till körkort. Här kan du ta del av ärliga omdömen från våra elever, och se vad de tycker om Kullens Trafikskola.

Kullens Trafikskola Sollentuna omdömen

Vi hoppas att våra elever anser oss vara den bästa trafikskolan i Sollentuna, för det är just det vi strävar efter. Majoriteten av de elever som gått en körkortsutbildning hos oss har lämnat trafikskolan med ett körkort! Detta är till stor del tack vare våra fantastiska körlärare, som är lika engagerade som de är erfarna. ta del av våra fina recensioner här nedan.

 

Google logotyp

 

 

 • review rating 5  Kullens Trafikskola in Sollentuna is the only place in Stockholm you need to know ,if you want to complete your Swedish driving license requirements .Kullens have very experienced driving instructors . At Kullens you can plan and personalized effective practicing sessions which increases your confidence and comfort in driving naturally. They know how to prepare and help to become you a perfect driver by the end of driving lessons,so that when you take the test, you know the drill and it will go well! High Recommendation to everyone who wanted to get a Swedish driving license.Thanks a tons to Kullens ? for helping me in getting my Swedish Driving License .

  thumb Vikas sharma
  1/09/2019

  review rating 5  I practiced for four months from the beginning and I got my driving licence. The teacher and staff speak good English and are very helpful!

  thumb Yuan Gao
  7/08/2019

  review rating 5  I've attended driving lessons and some courses such as Introduction, risk-1 etc, at Kullens trafikskola. The staff at this school are very friendly and co-operative. I would like to thank Kullens for all the support during the course and I highly recommend this traffic school to all my friends living in Stockholm.

  thumb ramkumar kuchibhotla
  12/19/2018
 • review rating 5  Fantastisk körskola med två riktiga stjärnor i Habib och Kjell. Hade inte kunnat ta körkort på ett bättre sätt!

  thumb Isak Sunding
  1/15/2019

  review rating 5  It was my new year resolution to obtain the driving license in 2020. Before narrating my story , I would like to introduce myself little bit . By being an outsider , I am still struggling to get hold of proficiency in Swedish language . In addition , I was having descent driving experience from other country. I do consider these are my Cons rather than Pros.I do understand that , my previous driving experience may not fetch good dividend in Swedish driving condition .As we all know every country is different .Since I decided to go for Swedish driving license , next question was – which driving school? . After lots of research in google and visiting different driving school , I decided to go with Kullens Trafikskola .When I signed my contract , I had two ambitions not only the driving license but also to attain safe driving rhythm in Sweden . I decided to enroll myself for 24 classes. Since I had previous driving experience , I felt it may be difficult for me to reprogram my driving style to adapt to Swedish style. I definitely need a help , that was the reason for 24 classes enrollment .By coming from a Tech industry , I am programmed to always look for Plan B . During my enrollment process , I used to check with Habib (Trafikskola) about Plan B. He was very straight forward and told me , There is no Plan B. You must pass in first attempt . Then he introduced me to my first teacher Sebbe. Then I got introduced to kahlil , Maguns and finally Christina . I learned something new from all these teachers. The important fact is that , you are constantly challenged by different teachers , which is going to instill more confidence in you . At the end you will be more equipped to face the completely unknown Traffic inspector.I would like to talk little more about two teachers Magnus and Christina . While Magnus was really soft and good at explaining the technicality , Christina was terrific . Christina really brought me to my knees , taken me to difficult routes , shows me the variation in speed signs, reversing , breaks , enabled me to flirt more with mirrors , blind spot . I must admit that , It was a great effort from her to reprogram me completely . I am pretty sure , I wouldn’t have pass the test with out her help.The whole journey started in February 2020. I had my risk workshops completed on 3rd march , Then theory 9th March and finally Today (18th march) the road test . It was an exhaustive journey , but at the same time fruitful one. The great thing is that , I could crack everything in my first attempt , No Plan B 😊I am very much pleased with Kullens Trafikskola’s approach , experience of teachers , as well after a while I used to feel the place as a second home. From my perspective , I would highly recommend this school . Go ahead , Join , give yourself completely – rest assured , you will definitely taste your victory soon or later.

  thumb Rijo George
  3/18/2020

  review rating 5  Very satisfied ?

  thumb Meisam Kalantari
  6/15/2017

Bild från galan Årets Företagare Sollentuna 2019

Kullens Trafikskola tar emot pris för utmärkelsen Årets Nyföretagare 2019 i Sollentuna.

 

Facebook logotyp

 

 

 • review rating 1  Skolan har inte ens öppnat, och redan fått recensioner och betyg... Vilket fejk!!

  thumb Daniella Cross

  review rating 5  Jätte nöjd med Kullens trafikskola då kör läraren är väldigt bra på att lära ut samt förklarar ordentligt. Den bästa trafikskolan i Stockholm kan varmt rekommendera till andra. Bästa läraren är Lanå då han är väldigt kunnig trafiklärare. Mvh Ramazan Erol

  thumb Erol Turksson

  review rating 5  Real nice

  thumb Ludde Wretskog
 • review rating 5  Ni är bäst!!

  thumb Susan Hansen

  review rating 5  Mycket bra personal trevligt bemötande !!!!

  thumb Krille Ekman

  review rating 5  Kan inte tänka mig en bättre trafikskola. Bra bemötande från början till slut. Vill ni ha körkort? Gå till Kullens och de gör allt de kan för att hjälpa dig med att få det. Jag började köra för körkortet i mitten av maj och idag, i början av juli tog jag det. Rekommenderas starkt!

  thumb Arto Kuorilehto

Har du frågor eller vill boka tid?

RING 08-590 72 200

eller fyll i formuläret så kontaktar vi dig

 • Genom att kryssa i rutan nedan samtycker du till att Kullens Trafikskola behandlar personuppgifter om dig, i enlighet med vår personuppgiftspolicy

 • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.