Bästa trafikskolan i Sollentuna

Vi stävar efter att vara den bästa trafikskolan i Sollentuna där vi vill erbjuda dig det absolut bästa, både i form av körkortsutbildningar i toppklass såväl som erfarna och engagerade körlärare som tar dig hela vägen till körkort. Här kan du ta del av ärliga omdömen från våra elever, och se vad de tycker om Kullens Trafikskola.

Kullens Trafikskola Sollentuna omdömen

Vi hoppas att våra elever anser oss vara den bästa trafikskolan i Sollentuna, för det är just det vi strävar efter. Majoriteten av de elever som gått en körkortsutbildning hos oss har lämnat trafikskolan med ett körkort! Detta är till stor del tack vare våra fantastiska körlärare, som är lika engagerade som de är erfarna. ta del av våra fina recensioner här nedan.

 

Google logotyp

 

 

 • review rating 5  Nice school and teacher.

  thumb Sissi L
  11/19/2019

  review rating 5  I practiced for four months from the beginning and I got my driving licence. The teacher and staff speak good English and are very helpful!

  thumb Yuan Gao
  7/08/2019

  review rating 5  Best Stockholm driving school.Recommend !!! Pelle are good teacher who have many tips for me and patience. Habi are good too and plan many for you. So Choose Kullens!!!

  thumb Amber Chuang
  3/13/2020
 • review rating 5  Kullens Trafikskola in Sollentuna is the only place in Stockholm you need to know ,if you want to complete your Swedish driving license requirements .Kullens have very experienced driving instructors . At Kullens you can plan and personalized effective practicing sessions which increases your confidence and comfort in driving naturally. They know how to prepare and help to become you a perfect driver by the end of driving lessons,so that when you take the test, you know the drill and it will go well! High Recommendation to everyone who wanted to get a Swedish driving license. Thanks a tons to Kullens ? for helping me in getting my Swedish Driving License .

  thumb Vikas sharma
  1/09/2019

  review rating 5  It was my new year resolution to obtain the driving license in 2020. Before narrating my story , I would like to introduce myself little bit . By being an outsider , I am still struggling to get hold of proficiency in Swedish language . In addition , I was having descent driving experience from other country. I do consider these are my Cons rather than Pros. I do understand that , my previous driving experience may not fetch good dividend in Swedish driving condition .As we all know every country is different . Since I decided to go for Swedish driving license , next question was – which driving school? . After lots of research in google and visiting different driving school , I decided to go with Kullens Trafikskola . When I signed my contract , I had two ambitions not only the driving license but also to attain safe driving rhythm in Sweden . I decided to enroll myself for 24 classes. Since I had previous driving experience , I felt it may be difficult for me to reprogram my driving style to adapt to Swedish style. I definitely need a help , that was the reason for 24 classes enrollment . By coming from a Tech industry , I am programmed to always look for Plan B . During my enrollment process , I used to check with Habib (Trafikskola) about Plan B. He was very straight forward and told me , There is no Plan B. You must pass in first attempt . Then he introduced me to my first teacher Sebbe. Then I got introduced to kahlil , Maguns and finally Christina . I learned something new from all these teachers. The important fact is that , you are constantly challenged by different teachers , which is going to instill more confidence in you . At the end you will be more equipped to face the completely unknown Traffic inspector. I would like to talk little more about two teachers Magnus and Christina . While Magnus was really soft and good at explaining the technicality , Christina was terrific . Christina really brought me to my knees , taken me to difficult routes , shows me the variation in speed signs, reversing , breaks , enabled me to flirt more with mirrors , blind spot . I must admit that , It was a great effort from her to reprogram me completely . I am pretty sure , I wouldn’t have pass the test with out her help. The whole journey started in February 2020. I had my risk workshops completed on 3rd march , Then theory 9th March and finally Today (18th march) the road test . It was an exhaustive journey , but at the same time fruitful one. The great thing is that , I could crack everything in my first attempt , No Plan B 😊 I am very much pleased with Kullens Trafikskola’s approach , experience of teachers , as well after a while I used to feel the place as a second home. From my perspective , I would highly recommend this school . Go ahead , Join , give yourself completely – rest assured , you will definitely taste your victory soon or later.

  thumb Rijo George
  3/18/2020

  review rating 5  Great driving school, amazing personell, good fun and just all around a very nice experience!

  thumb Juan 18
  9/11/2019

Bild från galan Årets Företagare Sollentuna 2019

Kullens Trafikskola tar emot pris för utmärkelsen Årets Nyföretagare 2019 i Sollentuna.

 

Facebook logotyp

 

 

 • review rating 5  Kullens trafikskola är väldigt bra och rekommenderar de starkt. Kört med två utav deras lärare och båda var pedagogiska och tålmodiga! Perfekt körskola om man vill köra upp i Sollentuna!

  thumb Maroun Naaman

  review rating 5  Världens bästa körskolan!!!

  thumb Jo Wenjie Zhang

  review rating 5  Kan inte tänka mig en bättre trafikskola. Bra bemötande från början till slut. Vill ni ha körkort? Gå till Kullens och de gör allt de kan för att hjälpa dig med att få det. Jag började köra för körkortet i mitten av maj och idag, i början av juli tog jag det. Rekommenderas starkt!

  thumb Arto Kuorilehto
 • review rating 5  Sveriges lätt bästa trafikskola!!!! 10/10

  thumb Shirin M Ali

  review rating 5  6 månader senare, fick alla verktyg jag behövde! ( b _ d ) *dubbeltumme till Kullens* Idag kör jag allt ifrån en liten Fiat till skåpbil eller en sportig Audi till en skramlande lätt lastbil . Enkelriktat på Söder, fickparkering, krypande köer på Essingeleden eller tom landsväg är inga problem. Dessutom älskar jag körning i mörker och regn. Lugnt, säkert och tryggt. Den enda riktiga utmaningen var första dagarna utan en mittbackspegel och möjlighet att kolla döda vinkeln.

  thumb Filip Pierre Nordgren

  review rating 1  Skolan har inte ens öppnat, och redan fått recensioner och betyg... Vilket fejk!!

  thumb Daniella Cross

Har du frågor eller vill boka tid?

RING 08-590 72 200

eller fyll i formuläret så kontaktar vi dig

 • Genom att kryssa i rutan nedan samtycker du till att Kullens Trafikskola behandlar personuppgifter om dig, i enlighet med vår personuppgiftspolicy

 • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.